Lifting z pohodlí domova!
Plastické operace a kosmetické úpravy jsou stále běžnější záležitostí. Co když si ale můžete dopřát kvalitní péči i z pohodlí domova a navíc neinvazivním způsobem? Korejská kosmetická značka Thesera představuje formu liftingu pomocí tekutých nití.
Receptura od Thesery obsahuje mimo liftingových i spoustu zklidňujících a regeneračních složek, které neutralizují případnou přecitlivělost na užitou technologii.
Na lifting formou tekutých nití lze využívat vlákna syntetická, tedy umělá a vlákna přírodní. I umělých vláken se ale jedná o vstřebatelný materiál, který se používá kromě kosmetických indikací i v medicíně. Přírodní vlákna jsou zase typická tím, že kolem nich vzniká s výjimkou chitosanu různě vyjádřená zánětlivá reakce. Obě formy materiálu jsou ale poté aplikovány do hlubších vrstev pokožky: i tady si můžete zvolit cestu jak invazivní, tak neinvazivní.
- Syntetická vlákna
Konkrétně hojně používaný polydioxan, ale i například polyglactin910 (tzv. Vicryl), jež je však užívaný výhradně v medicíně jsou ideální v tom, že se rozkládají bez enzymů, tedy prostým rozkladem. To znamená, že okolo nich nevzniká zánět a vlákna jsou většinou dlouhodobě vstřebatelná. Právě díky tomu, že se vlákna rozkládají dlouhou dobu (polydioxanu to trvá až 180 dní) poskytují tak dostatečně dlouhou dobu k syntéze kolagenu, množení fibroblastů a účinek trvá dlouho. Tekuté nitě působí především mechanicky na buňky, které v kůži produkují kolagen – tyto buňky se jmenují fibroblasty. Dochází tak k relativně rychlé produkci kolagenu, což znamená korekci vrásek, vyhlazení pleti a veškerých kontur a současně je preventivně zamezováno tvorbě nových vrásek. A to se vyplatí!
Materiál tekutých nití také pleť fyzicky napíná a podporuje tak její pružnost. Nadzvedává problematické partie (například v oblasti mimických vrásek), díky čemu je pleť opticky mladší.
Nevýhodou této formy aplikace tekutých nití může pro některé být to, že je polydioxan aplikován injekčně, procedura je však kosmetická a nejedná se o operaci.
- Přírodní vlákna
Další možností je aplikace pomocí přírodní chitosanové tekuté nitě. Výhodou je, že se nemusí aplikovat injekčně. Aplikace probíhá pomocí TDN technologie: ta ve svrchní vrstvě kůže vytvoří mikroskopické prostory (tunely), kterými cirkulují složky tekutých nití – například právě chitosanu. Chitosan tělo neumí enzymaticky rozkládat, a proto nedochází k zánětu. V tom rozhodně tkví obrovská výhoda chitosanu.
Základem této metody a užitého materiálu je tedy vytvoření mikroskopického tunýlku v kůži, aby mohly účinné složky prostupovat hlouběji do kůže a uplatnit tak liftingový efekt. To má kromě liftingové, ale také čistící funkci: rozpouští kožní maz a další odpadní látky. Mikroskopické tunýlky v kůži jsou tvořeny dvěma produkty: Epidermis Balance Foam a Dermis Balance Peelenser a ingrediencí, která je obsažena v obou těchto produktech: kyselina glykolová. Dalším krokem je aplikace chitosanové nitě, což zajišťuje High Tension Serum. Dalším krokem po aplikaci materiálu tekuté nitě je aplikace Hydra Boosteru, který zajišťuje cirkulaci a absorpci a následné utahování je zajištěno pomocí High Tension Gelu. Posledním krokem je výživa pomocí High Tension Ampulek.
Odkaz na produkty zde THESERA | byFemme.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na info@byfemme.cz a rády vám zodpovíme a poradíme vaši individuální domácí rutinu.
Váš team byFemme